United Methodist Association of Communicators

Connecting with colleagues. Sharing our story with the world.

2017 Award Winners

2017 Award Winners

United Methodist Association of Communicators

 

CLASS I: Print Publications

Division A, Category A: Newsletter

 

3rd Place

Faith and Money

Diana Durie

Georgia UM Foundation

 

2nd Place     

Breakthroughs

Christa Meland, Amanda Willis    

Minnesota Conference

 

1st Place (tie)

Where Miracles Happen

Kim Halusan

Illinois Great Rivers Conference

 

The Cornerstone

Ken Garfield, Melissa McGill

Myers Park United Methodist Church

 

Division A, Category B: Newspaper

 

3rd Place

UMConnection

Melissa Lauber, Erik Alsgaard, Alison Burdett, Linda Worthington

Baltimore-Washington Conference

 

2nd Place

New Spirit

John Coleman, Lindsey Cotman

Eastern Pennsylvania Conference

 

1st Place

South Carolina Advocate

Jessica Brodie, Allison Trussell

South Carolina Advocate

 

Division A, Category C: Magazine

 

3rd Place      

The Current

Paul E. Black, Kimberly Halusan

Illinois Great Rivers Conference

 

2nd Place     

Intersection Magazine

Ken Garfield, Christine Long, Melissa McGill

Myers Park United Methodist Church

 

1st Place      

The Virginia United Methodist Advocate

Madeline Pillow, Cathryn Huff, Brenda Capen

Virginia Conference

 

Division B, Category C: Magazine

 

3rd Place      

New World Outlook

Christie R. House, Chris Coleman, Hal Sadler

General Board of Global Ministries

 

2nd Place     

response

Yvette Moore, Tara Barnes, Paul Jeffrey, Tanya Krawciw

United Methodist Women

 

1st Place      

Interpreter

Dan Krause, Kathy Noble, Jennifer Rodia, Julie Dwyer, Joey Butler, Mike DuBose, Kathleen Barry, Elsie Cunningham, Tricia Bruckbauer

United Methodist Communications

 

Division A, Category D: Special Publication

 

Honorable Mention

2015-2016 Missional Report

Christa Meland, Amanda Willis

Minnesota Conference

 

3rd Place      

The Circuit Rider, Special Annual Conference Edition

Tamica Smith Jeuitt, Chris Blount,  Amy Thaxton, Jessica Love

Mississippi Conference

 

2nd Place     

2017 Our Mission Covenant brochure

Kathy Williams Cathy Bruce, Connie Offutt and Rickelle Nelson

Kentucky Conference

 

1st Place      

Every Day Grace

LeeAnne Thornton, Linda Smith, Beverly Elingburg, Mary Andreolli, Derek Leek

North Carolina Conference

 

Division B, Category D: Special Publication

 

3rd Place      

150th Anniversary Booklet

Dawn Scott Beth Neil Amos Nascimento Donnie Reed Ebony Lincoln

General Board of Higher Education & Ministry

 

2nd Place     

A Call to Community: United Methodist Women Program Book 2016-2017

Praveena Balasundaram

United Methodist Women

 

1st Place      

Lake Junaluska Discover Magazine

Mary Bates, Susannah Brinkley

Lake Junaluska Conference and Retreat Center

 

Class I Best of Class  

Robert F. Storey Award of Excellence

 

Interpreter     

Dan Krause, Kathy Noble, Jennifer Rodia, Julie Dwyer, Joey Butler, Mike DuBose, Kathleen Barry, Elsie Cunningham, Tricia Bruckbauer

United Methodist Communications

 

CLASS II: DIGITAL PUBLICATIONS

 

Division A, Category A: E-newsletter

 

3rd Place

NEWSpirit Digest

John Coleman, Lindsey Cotman,

Eastern Pennsylvania Conference

 

2nd Place (tie)

The Weekly Digest

Stephen J. Hustedt, Shannon Hodson, Karen Campolieto, Ashley Riddell, Mary Dalglish

Upper New York Conference

 

GPconnect

Rachel Moser, David Burke, Todd Seifert

Great Plains Conference

 

Weekly Update

Sybil Davidson

North Georgia Conference

 

1st Place      

MN Connect

Christa Meland

Minnesota Conference

 

Division B, Category A: E-newsletter

 

1st Place

GBHEM eNewsletter

Beth Neil, Danecia Jones, Ebony Lincoln, Donnie Reed

General Board of Higher Education and Ministry

 

Division A, Category B: E-publication

 

3rd Place

The Call

Annette Spence

Holston Conference

 

2nd Place     

The Missouri Methodists, iPad (app) version

Fred Koenig

Missouri Conference

 

1st Place      

The Reporter

Arthur McClanahan, Liz Winders

Iowa Conference

 

Division A, Category C: Electronic special publication

 

1st Place      

GC Daily News 2017

Mark Doyal, Kay DeMoss

Michigan Area

 

Division B, Category C:  Electronic special publication

 

1st Place      

United Methodist Communications Annual Report       

Diane Degnan, Laura Buchanan, Crystal Caviness, Steven Adair

United Methodist Communication

 

Class II Best of Class

The Reporter

Arthur McClanahan, Liz Winders

Iowa Conference

 

 

CLASS III: WRITING

 

Division A, Category A: Nonfiction

 

3rd Place (tie)

“Celebration”

Amy Forbus

Arkansas Conference

 

“It’s OK to hit pause sometimes”

Jessica Brodie

South Carolina United Methodist Advocate

 

2nd Place

"Conard remembered for leadership in Great Plains, Zimbabwe"

David Burke

Great Plains Conference

 

1st Place (tie)

 

“The future of the church”

Melissa McGill

Myers Park United Methodist Church

 

“Hello, my name is …”

Amy Forbus

Arkansas Conference

 

Division B, Category A: Nonfiction

 

1st Place                  

“Staying connected at General Conference”

Diane Degnan

United Methodist Communications

 

Division A, Category B: News article

 

Honorable Mention

“Fairdale: One year later hope and new beginning”

Anne Marie Gerhardt

Northern Illinois Conference

 

3rd Place (tie)

“UMC OKs way forward for church amid divide over sexuality”

Jessica Brodie

South Carolina United Methodist Advocate

 

“Integrity, character key to McKendree coach’s successful run”

Paul Black

Illinois Great Rivers Conference

 

2nd Place

“Great Plains delegates take lead on debate”

Todd Seifert, Eugenio Hernandez

Great Plains Conference

 

1st Place

“Flood recovery wraps up”

Kay DeMoss

Michigan Area

 

Division B, Category B: News article

 

3rd Place (tie)

“After hate, Orlando church offers hope”

Heather Hahn

United Methodist Communications

 

“Bishop Oliveto: God has been in control”

Kathy Gilbert

United Methodist Communications

 

2nd Place (tie)

“GBHEM scholarship increases, recipient pursues passion and shares God’s love”

Beth Neil, Danecia Jones

General Board of Higher Education and Ministry

 

"Bidding GBHEM goodbye after 42 years"

Danecia Jones

General Board of Higher Education and Ministry

 

1st Place      

“United Methodist Women legislation at General Conference”

Tara Barnes

United Methodist Women

 

Division A, Category C: Feature article

 

3rd Place (tie)

“New Saint Mark pastor wants to get back to basics”

David Burke

Great Plains Conference

 

“Mobile food pantry serves student households”

Martha Taylor

Arkansas Conference

 

2nd Place (tie)

“At 90, Jackie Cecil still leads her church into ministry”

Annette Spence

Holston Conference

 

“Beds for Kids”

Jessica Brodie

South Carolina United Methodist Advocate

 

1st Place (tie)

“Pastor’s healing from abuse inspires ministry and a meeting with the Pope”

John Coleman

Eastern Pennsylvania Conference

 

“Northern Light’s ‘love letter’ to Orlando reaches United Methodist pastor”

Christa Meland

Minnesota Annual Conference

 

Division B, Category C: Feature article

 

3rd Place (tie)

“United Methodist Stand with Standing Rock”

Sam Hodges, Doreen Gosmire, David Stucke

United Methodist Communications

Dakotas Conference

 

2nd Place     

“Appalachian Trail chaplain engaged in ups and downs of Journeys”

Crystal Caviness

United Methodist Communications

 

1st Place      

“Alaska’s disappearing coastal communities”

Christie R. House

General Board of Global Ministries

 

Division A, Category D: Article series

 

3rd Place

Celebrating mission grants

Tamica Smith Jeuitt

Mississippi Conference

 

2nd Place     

Bishop John Schol’s graceful controversies series

Josh Kinney

Greater New Jersey Conference

 

1st Place      

Standing Rock

Doreen Gosmire, David Stucke

Dakotas Conference

 

Division B, Category D: Article Series

 

1st Place                  

East Congo: The long journey to peace

Kathy Gilbert, Mike DeBose

United Methodist Communications

 

Class III Best of Class (tie)

Donn Doten Award of Excellence

 

“Pastor’s healing from abuse inspires ministry and a meeting with the Pope”

John Coleman

Eastern Pennsylvania Conference

 

“Northern Light’s ‘love letter’ to Orlando reaches United Methodist pastor”

Christa Meland

Minnesota Annual Conference

 

CLASS IV: INTERNET COMMUNICATIONS

 

Division A, Category A: Website content

 

3rd Place

Eastern Pennsylvania website

John Coleman, Lindsey Cotman

Eastern Pennsylvania Conference

 

2nd Place     

Minnesota Annual Conference website

Christa Meland , Amanda Willis

Minnesota Conference

 

1st Place (tie)

Upper New York Conference website

Stephen J. Hustedt, Ashley Riddell, Mary Dalglish, Shannon Hodson, Karen Campolieto

Upper New York Conference

 

Mount Pisgah United Methodist Church website

Marcy Heinz , Christian Janson

Mount Pisgah United Methodist Church

 

Division B, Category A: Website content

 

1st Place                  

150th anniversary website

Donnie Reed, Ebony Lincoln, Beth Neil

General Board of Higher Education and Ministry

 

Division A, Category B: Blog

 

3rd Place

Through the Lens

Nicholas Ruxton and Brenda Capen

Virginia Conference

 

2nd Place

The Connection Blog

Rich Hendrickson, Beth Caulfield, Nicole Caldwell-Gross, Trey Wince, Eric Drew

Greater New Jersey Conference

 

1st Place      

Perspectives

Stephen J. Hustedt, Ashley Riddell, Mary Dalglish, Shannon Hodson, Karen Campolieto

Upper New York Conference

 

Division B, Category B: Blog

 

No entries

 

Division A, Category C: Social media

 

3rd Place

Mount Pisgah United Methodist Church Instagram

Marcy Heinz

Mount Pisgah United Methodist Church

 

2nd Place     

North Georgia Conference Facebook page

Sybil Davidson and Ansley Brackin

North Georgia Conference

 

1st Place      

Louisiana Annual Conference’s social platforms

Betty Backstrom

Louisiana Conference

 

Division B, Category C: Social media

 

3rd Place

United Methodist Communities at Pitman Facebook page

Stephanie Coutros

United Methodist Communities

 

2nd Place     

Lake Junaluska Facebook page

Mary Bates, Liz Boyd

Lake Junaluska Conference and Retreat Center

 

1st Place      

The United Methodist Church Instagram

Steven Kyle Adair

United Methodist Communications

 

Division A, Category D: Mobile app

 

3rd Place

Mobile app of the Iowa Annual Conference

Arthur McClanahan, Liz Winders, Katy Fletcher

Iowa Annual Conference

 

2nd Place     

Illinois Great Rivers 2016 Annual Conference app

Paul Black

Illinois Great Rivers Conference

 

1st Place      

IGRC Board of Ordained Ministry app

Paul Black

Illinois Great Rivers Conference

 

Division B, Category D: Mobile app

 

1st Place      

General Conference 2016 mobile app

Lane Denson, Danny Mai, Shelia Mayfield, Poonam Patodia

United Methodist Communities

 

Class IV Best of Class

Perspectives

Stephen J. Hustedt, Ashley Riddell, Mary Dalglish, Shannon Hodson, Karen Campolieto

Upper New York Conference

 

 

CLASS V: VIDEO PRODUCTION

 

Division A, Category A: Production costs less than $500

 

3rd Place (tie)

“Serving lunch and living the Gospel in La Crescent”

David Stucke, Doreen Gosmire, Christa Meland

Dakotas-Minnesota Area

 

Brazil video series

Melissa McGill

Myers Park United Methodist Church

 

“We are more: Attainable redemption”

Eugenio Hernandez

Great Plains Conference

 

2nd Place (tie)

“ELI Project”

David Stucke, Christa Meland, Doreen Gosmire

Minnesota Conference

 

“Restoring hope in Louisiana”

Dan Bracken

Louisiana Annual Conference

 

1st Place

“Heaven and earth kissed”

David Stucke and Doreen Gosmire

Dakota-Minnesota Area

 

Division B, Category A: Production costs less than $500

 

2nd Place

“Praying our way forward”

Diane Degnan, Jan Snider, Crystal Caviness, Laura Buchanan

United Methodist Communications

 

1st Place

“Discover Lake Junaluska”

Mary Bates, Liz Boyd, Adam McAnulty, Ben Mulkey

Lake Junaluska Conference and Retreat Center

 

Division A, Category B: Production costs $500-$2,000

 

Honorable Mention

“New life in Dansville”

Mark Doyal, Aaron Greer

Michigan Area

 

3rd Place

“A day in the life”

Nicholas Ruxton and Madeline Pillow

Virginia Conference

 

2nd Place

“CUMAC-ECHO”

James Lee

Greater New Jersey Conference

 

1st Place (tie)

Summer camp series

Eugenio Hernandez

Great Plains Conference

 

“S’mores and Spirit”

David Stucke and Doreen Gosmire

Dakotas Conference

 

Division B, Category B: Production costs of $500-$2,000

 

3rd Place

“Happy 150th anniversary”

Donnie Reed, Ebony Lincoln, Beth Neil

General Board of Higher Education and Ministry

 

2nd Place

“United Methodist Communities at Francis Asbury seniors learn about Islam”

John Callanan, Stephanie Courtos, Virginia Stein Hubbard

United Methodist Communities

 

1st Place      

“United Methodist Communities Pitman overview”

Stephanie Courtos and Pam Mezis

United Methodist Communities

 

Division A, Category C: Production costs greater than $2,000

 

3rd Place (tie)

“Igniting the Spirit”

Doreen Gosmire, David Stucke

Dakotas Conference

 

“2016 General Conference wrap-ups”

Leintz Belony, Skyler Nimmons, Chassity Neckers

Indiana Conference

 

“Stories of hope from across the Indiana Annual Conference”

Leintz Belony, Skyler Nimmons, Chassity Neckers, Fran Coode Walsh

Indiana Conference

United Methodist Communications

 

2nd Place

“Bishop Deb: A lifetime of ministry”

Mark Doyal, Aaron Greer, Errol Allmacher

Michigan Area

 

1st Place

“2016 Annual Conference daily wrap-ups”

Leintz Belony, Skyler Nimmons, Chassity Neckers

Indiana Conference

 

Division B, Category C: Production costs greater than $2,000

 

3rd Place

Lake Junaluska promotional video

Mary Bates, Liz Boyd, Joel Collins

Lake Junaluska Conference and Retreat Center

 

2nd Place

“Charles Wesley’s gift of music”

Fran Coode Walsh, Lilla Marigza, Tony Cook, Jess Warnock

United Methodist Communications

 

1st Place      

“Church pizza oven feeds community”

Fran Coode Walsh, Lilla Marigza, Tony Cook, Jess Warnock

United Methodist Communications

 

Division A, Category D: TV ad or promotion

 

3rd Place

“Our life together 2016”

Leintz Belony, Skyler Nimmons, Chassity Neckers

Indiana Conference

 

2nd Place

Campus Ministries series

Eugenio Hernandez, Todd Seifert

Great Plains Conference

 

1st Place

“Living generously”

David Stucke, Doreen Gosmire

Dakotas Conference

 

Division A, Category E: Livestream production

 

3rd Place

Production of annual conference: Living generously unleashing God’s gifts

Doreen Gosmire, David Stucke

Dakotas Conference

 

2nd Place

Refugees share their stories

Eugenio Hernandez

Great Plains Conference

 

Basic Christianity: Bishop Lowry’s 2016 Lenten brown bag book study

J. Vance Morton, Julian Hobdy, Calvin Scott, Pattie Wood

Central Texas Conference

 

1st Place

2016 annual conference: Hope talks

Skyler Nimmons, Chassity Neckers, Leintz Belony

Indiana Conference

 

Division B, Category E: Livestream production

 

1st Place                  

General Conference 2016 livestream

Lane Denson, Andrew Jensen

United Methodist Communications

 

Division A, Category F: News story

 

3rd Place

“How communities and churches responded to natural disaster”

J. Vance Morton, Julian Hobdy, Calvin Scott, Pattie Wood

Central Texas Conference

 

2nd Place

“United Methodists stand with Standing Rock”

Doreen Gosmire, David Stucke

Dakotas Conference

 

1st Place

“2016 tornado recovery: Waverly, Virginia”

Nicholas Ruxton

Virginia Conference

 

Class V Best of Class

“Living generously”

David Stucke, Doreen Gosmire

Dakotas Conference

 

CLASS VI: AUDIO PRODUCTION

 

Division A, Category B: Podcast or Internet stream

 

3rd Place

Iowa Conference Conversations: The podcast archive of the Iowa Conference

Arthur McClanahan

Iowa Conference

 

2nd Place

“An Interview with the Kings”

Todd Rossnagel, Jackie King, Jonathan King

Louisiana Conference

 

1st Place      

Uncovered dish Christian leadership podcast: Episode 001: “Worship—Multiculturalism, musicianship vs. worship leadership, and songwriting”

James Lee, Kaitlynn Deal

Greater New Jersey Conference

 

Division B, Category B: Podcast or Internet stream

 

1st Place                  

“The Kindness Project”

Robin Blair

Common Good Radio

 

Class VI Best of Class

 “The Kindness Project”

Robin Blair

Common Good Radio

 

CLASS VII: PHOTOGRAPHY

 

Division A, Category A: Photojournalism

 

Honorable Mention (tie)

“Passing the torch”

Mary Catherine Phillips

Alabama-West Florida Conference

 

“The Power of the young people”

Luke Lucas

Alabama-West Florida Conference

 

“The Power of the song”

Luke Lucas

Alabama-West Florida Conference

 

3rd Place

“Hope in the storm”

Anne Marie Gerhardt

Northern Illinois Conference

 

2nd Place

“Laying hands”

Mary Catherine Phillips

Alabama West Florida Conference

 

1st Place

“Affirmed by family”

Ansley Brackin

North Georgia Conference

 

Division B, Category A: Photojournalism

 

2nd Place

“Selfie with bishop unobserved”

Kathleen Barry

United Methodist Communications

 

1st Place      

“Blest be the tie that binds”

Mike DuBose

United Methodist Communications

 

Division A, Category B: Portrait

 

3rd Place

“Joy in the anticipation”

Madeline Pillow                            

Virginia Conference

 

2nd Place

“A moment of appreciation”

Nicholas Ruxton

Virginia Conference

 

1st Place      

“Celebration of assignment Bishop Leonard Fairley”

Cathy Bruce

Kentucky Conference

 

Division B, Category B: Portrait

 

2nd Place     

“Fall at Lake Junaluska”

Mary Bates

Lake Junaluska Conference and Retreat Center

 

1st Place      

“Face of the Lumad”

Kathleen Barry

United Methodist Communications

 

Division A, Category D: Photo series

 

3rd Place

Camp Oceti Sakowin—DAPL

David Stucke

Dakotas Conference

 

2nd Place

2016 Revolution

Matt Brodie

South Carolina Conference

 

1st Place      

Prayer vigils in Baton Rouge

Ken Irby

Louisiana Conference

 

Division B, Category D: Photo series

 

3rd Place

United Methodist Communities Resident Life

Janet M. Carrato, Stephanie Courtos, Dennis Degnan, Elizabeth Jones, The Merz Group, Robbie Voloshin.

United Methodist Communities

 

2nd Place

Prayer Series: 2016

Kathleen Barry

United Methodist Communications

 

1st Place      

Exploring East Congo

Mike DuBose

United Methodist Communications

 

Class VII Best of Class (tie)

Face of the Lumad

Kathleen Barry

United Methodist Communications

 

Exploring East Congo

Mike DuBose

United Methodist Communications

 

CLASS VIII: VISUAL DESIGN

 

Division A, Category B: Print or electronic design

 

3rd Place (tie)

2017 Kentucky Camping Ministries print materials

Kathy Williams

Kentucky Conference

 

Pastoral care and counseling booklet

Kim Halusan

Illinois Great Rivers Conference

 

2nd Place

2016 Bishop’s christmas offering for children, print marketing

Leintz Belony, Sklyer Nimmons, Chassity Neckers

Indiana Conference

 

1st Place (tie)

2016 Bishop’s Christmas offering social images

Leintz Belony, Sklyer Nimmons, Chassity Neckers

Indiana Conference

 

Clergy recruitment brochure

Doreen Gosmire, Amanda Willis

Dakotas Conference

 

Division B, Category B: Print or electronic design

 

1st Place      

GBHEM Pocket folder

Donnie Reed

General Board of Higher Education and Ministry

 

Division A, Category C: Web design

 

2nd Place

Myers Park United Methodist Church Web Redesign

Melissa McGill

Myers Park United Methodist Church

 

1st Place

Baltimore Washington Conference Website

Kat Bowling, Melissa Lauber, Erik Alsgaard, Alison Burdett

Baltimore Washington Conference

 

Division A, Category D: Motion graphics

 

2nd Place     

Mobile Micah opening animation and lower third name supers

Connie Offut

Kentucky Conference

 

1st Place      

Merry Christmas 2016

Brandon J. Abbott

West Ohio Conference

 

Division A, Category E: Branding

 

3rd Place      

2016 Indiana Annual Conference rebranding

Skyler Nimmons, Chassity Neckers, Leintz Belony,

Indiana Conference

 

2nd Place

Annual Conference 2016 Imagine

Brittney Reilly

Greater New Jersey Conference

 

1st Place      

Bazillion Book Drive logo

Lyn Cosby, Danette Clifton, Mary Simpson

North Alabama Conference

 

Division B, Category E: Branding

 

2nd Place

NEXT2016 logo

Dawn Scott

General Board of Higher Education and Ministry

 

1st Place      

NEXT2016 Lanyard booklet

Dawn Scott, Donnie Reed

General Board of Higher Education and Ministry

 

Class VIII Best of Class

Bazillion Book Drive logo

Lyn Cosby, Danette Clifton, Mary Simpson

North Alabama Conference

 

CLASS IX: PUBLICITY AND ADVERTISING

Leonard M. Perryman Award of Excellence

 

Division A, Category A: Campaign or strategic planning

 

3rd Place      

Paysinger Hunger Summit

Stephen Gideon

Arkansas Conference

 

2nd Place     

IGNITE Youth Conference 2016

Brittney Reilly, James Lee, Kaitlynn Deal, Josh Kinney, Carolyn Conover

Greater New Jersey Conference

 

1st Place      

Disaster relief in Louisiana

Erin Walsh, Paul Schneider, Todd Rossnagel

Louisiana Conference

 

Division B, Category A: Campaign or strategic planning

 

3rd Place      

Ski Lake Junaluska campaign

Mary Bates

Lake Junaluska Conference and Retreat Center

 

2nd Place     

General Conference

Poonam Patodia, Jennifer Rodia, Sheila Harrison, Andrew Schleicher

United Methodist Communications

 

1st Place      

UM Cocoa

Poonam Patodia, Jennifer Rodia, Diane Degnan, Laura Buchanan, Crystal Caviness, Steven Adair, Royya James, Tyrus Sturgis, Sheila Harrison, Andrew Schleicher

United Methodist Communications

 

Division A, Category B: Single piece

 

3rd Place      

Camp Minnesota 2016 catalog

Amanda Willis

Minnesota Conference

 

2nd Place     

Advent advertising

Rachel Moser

Great Plains Conference

 

1st Place (tie)           

2015-2016 missional report

Christa Meland, Amanda Willis

Minnesota Conference

 

2015-2016 missional report

Doreen Gosmire, Amanda Willis

Dakotas Conference

 

Division B, Category B: Single piece

 

1st Place (tie)                       

Mass transit ad for General Conference

Dawn Scott, Ebony Lincoln, Beth Neil

General Board of Higher Education and Ministry

 

Facebook Ad Campaign: Responding to needs in Philippines: Typhoon Haima

Leticia F. LaFontaine, Laura Buchanan, Chris Finoglio

United Methodist Communications

 

Class IX Best of Class

UM Cocoa

Poonam Patodia, Jennifer Rodia, Diane Degnan, Laura Buchanan, Crystal Caviness, Steven Adair, Royya James, Tyrus Sturgis, Sheila Harrison, Andrew Schleicher

United Methodist Communications

 

CLASS X: MEDIA PRESENTATION

 

Division B, Category A: Slide show

No entries

 

Division B, Category B: Multimedia

 

1st Place                  

Baton Rouge flood coverage

Mike DuBose, Kathy Gilbert, Todd Rossnagel, Joey Butler

United Methodist Communications

 

Division B, Category C: Display

 

1st Place                  

GBHEM booth

Ebony Lincoln, Donnie Reed, Beth Neil

General Board of Higher Education and Ministry

 

Class X Best of Class

GBHEM booth

Ebony Lincoln, Donnie Reed, Beth Neil

General Board of Higher Education and Ministry